معرفی دانشکده پرستاری طبس
 
 
 
دانشکده پرستاری طبس وابسته به دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات درمانی بیرجند می‌باشد که در سال 1393 با هدف تربیت نیروی انسانی متخصص، متعهد و کارآمد مورد نیاز بخش بهداشت، درمان و آموزش و پژوهش تأسیس شده است.
در راستای رسیدن به این اهداف عالیه آموزش و ارتقای وضعیت بهداشتی‌درمانی شهرستان و با تلاش نماینده محترم وقت، مسئولین محتـرم دانشـگاه علـوم پزشکی بیرجند و سایر مسئولین محترم شهرستان، دانشکده پرستاری طبس در مهرماه 1393 با پذیرش 23 دانشجو شروع به فعالیت نمـود.
این دانشکده در حال حاضر در رشته های پرستاری، اتاق عمل و فوریت های پزشکی پذیرش دانشجو دارد. این مرکز تنها مرکز دانشگاهی ارائه خدمات آموزشی بهداشتی و درمانی در شهرستان محسوب می‌گردد که وابسته به دانشگاه علوم پزشکی بیرجند می‌باشد.
دانشکده پرستاری طبس در حال حاضر در بلوار امام رضا در محل بیمارستان قدیم واقع شده است.
 
 
 
 
 
از نظر فضای آموزشی این دانشکده دارای 8 کلاس با میانگین ظرفیت 35 نفر، همچنین مجهز به اتاق پراتیک با تجهیزات کامل و انواع مانکن‌های لازم جهت آموزش پرستاری، اتاق عمل، فوریت‌های پزشکی و مامایی می‌باشد. علاوه بر آن دارای اتاق تشریح بوده که انواع مولاژهای لازم جهت آموزش دانشجویان فراهم گردیده است.
این دانشکده مجهز به کتابخانه با 3000 جلد کتاب تخصصی رشته پرستاری، اتاق عمل ،پزشکی، مامایی، فوریت‌های پزشکی و بهداشت و سایر علوم وابسته و کتاب‌های دینی و عمومی می‌باشد.
 
 
 
واحد رایانه دانشکده مجهز به 10 عدد سیستم کامپیوتر کامل و اینترنت می‌باشد. این دانشکده همچنین مجهز به اینترنت بی‌سیم می‌باشد. 
 همچنین سالن آمفی‌تئاتر دانشکده پرستاری طبس با ظرفیت 360 نفر یکی از بهترین سالن‌های همایش در سطح شهرستان محسوب می‌شود.
 
 
 
 
تاریخ به روز رسانی:
1400/12/07
تعداد بازدید:
270
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal